Комітет Підприємців Львівщини

Люстрація хом`ячків, або Хто захистить підприємців Львівщини?

В час, коли всі говорять про необхідність люстрації, коли найбільш одіозні фігури звільняються з посад, начальником департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА продовжує працювати Хом’як Мирослав Степанович (з грудня 2010 року). Є побоювання, що люстрація пана Хом`яка М.С. може оминути так само, як оминула і боротьба з корупцією. Тобто, залишиться він на своїй тепленькій посаді і далі ущемлятиме підприємців. Країна має знати своїх «героїв» і їхні діяння, тому ця інформація – своєрідне попередження, яких людей потрібно до влади не підпускати на гарматний постріл. А якщо влада дійсно буде такою як хотів Майдан, то не минути Хом`яку суду за свої діла.

Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області, Державна податкова адміністрація у Львівській та Закарпатській областях, Міністерство надзвичайних ситуацій з єдиного державного реєстру судових справ – «послужний список» п. Хом`яка довгий і багатий на посади.

У департамент екології та природних ресурсів ЛОДА (управління охорони навколишнього природного середовища) пан Хом`як привніс «методи та навики» роботи, набуті ним ще з часів очолювання податкової служби Львівщини. Принагідно слід зазначити, що Мирослав Степанович, всупереч повноваженням та компетенції визначених законодавством, фактично здійснює керівництво підрозділами екологічної інспекції, які очолює його соратник та права рука Штикало Дмитро Ігорович (з квітня 2011 року), професійна кар`єра якого рухається паралельно з кар`єрою свого боса. Штикало Д.І. раніше також працював у податкових органах, зокрема заступником Хом’яка М.С. у Закарпатській області. Ходять чутки, що окрім спільного досвіду роботи, панове Хом’як та Штикало пов’язані родинними та кумівськими стосунками.

Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації видає громадянам наступні дозвільні документи:

погодження проектів відведення земельних ділянок (до 2013р.);

дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

паспорти відходів;

дозволи на розміщення відходів та проект лімітів на утворення та розміщення відходів;

дозволи на спеціальне використання водокористування у разі використання водних об’єктів загальнодержавного значення.

Під керівництвом п. Хом`яка було створено схему вимагання, отримання та легалізації хабарів від мешканців та суб`єктів господарювання Львівщини за посередництва комерційних структур з ознаками «фіктивності».

Для цього на підставних осіб було зареєстровано та придбано (перереєстровано) ТзОВ «Компанія «Центр ЛТД» (код ЄДРПОУ-37656348), ПП «Компанія з утилізації відходів «Укрекокомресурси» (код ЄДРПОУ-37741108), ПП «Ріал» (код ЄДРПОУ-13818222). Фактичне розташування вказаних структур — офісний центр по вул. Ак. Лазаренка, 1а у м. Львові. Вказане місце вибрано не випадково, оскільки знаходиться в безпосередній близькості від управління охорони навколишнього природного середовища та в ньому знаходиться громадська приймальня народного депутата України Ярослава Дубневича, статусом якого прикривають свою злочинну діяльність вказані особи.

Не володіючи матеріально-технічними та трудовими ресурсами, ТзОВ «Компанія «Центр ЛТД» (код ЄДРПОУ-37656348), ПП «Компанія з утилізації відходів «Укрекокомресурси» (код ЄДРПОУ-37741108), ПП «Ріал» (код ЄДРПОУ-13818222) формально мають ознаки підприємств, які надають послуги громадянам та сплачують податки, фактично ж їх господарська діяльність полягає в «конвертації» безготівкових хабарів та легалізації «готівкових». Кажучи простіше, всі ці контори – це орган тиску на підприємців, з яким справитися чи то не можуть, чи то не хочуть вже кілька років.

Так, для прикладу колишній голова Львівської ОДА Михайло Костюк двічі звертався з поданням до профільного міністра про звільнення з посади М. Хом`яка, однак подання залишилось без задоволення. Хом`як переміг Костюка, а, можливо, і був причетний до звільнення його з посади губернатора, спрямовуючи проти нього потужну інформаційну кампанію. Адже окрім потужних родинних та бізнесових зв’язків має у своєму підпорядкуванні ряд засобів масової інформації, серед яких Інтернет-ресурс «Гал-інфо» (www.galinfo.com.ua) та ТРК «Львівська хвиля». Їхнім власником де-юре є тесть пана Хом`яка Ярослав Кривошия, а де-факто вони знаходяться в підпорядкуванні зятя останнього. Не слід забувати, що інформаційний монстр Львівщини ЗІК (Західноукраїнська Інформаційна Корпорація) теж була заснована Хом`яком (перший інвестор у 2002 році), і продана у 2009 році Петрові Димінському. Так що для львівських ЗМІ особа Хом`яка в певному сенсі є недоторканною. Не Хом`як, а ціла священна корова.

Та повернімося до злочинних оборудок очільника департаменту екології. Звичайно, злочинцем його може визнати тільки суд, але підприємці знають, що йому і цілого життя не вистачило б, щоб відпокутувати всі його злочини проти них і проти держави. Бо в діях директора департаменту екології та природних ресурсів Хом’яка М.С. та керівників ТзОВ «Компанія «Центр ЛТД», ПП «Компанія з утилізації відходів «Укрекокомресурси», ПП «Ріал» наявні ознаки злочинів, передбачених таких статей Кримінального кодексу України: 364 (“Зловживання владою або службовим становищем»), 368 («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»), 369-2 («Зловживання впливом»), ст. 255 («Створення злочинної організації»).

Схема отримання прибутку фірмами Хом`яка «Ріал», «Укрекокомресурси» і «Центр ЛТД» є такою. Наприклад, підприємство розробляє екологічну документацію. Це дозволи на спецводокористування, дозволи на розміщення відходів, погодження відходів, паспорти відходів. Якщо документи розробляли не «свої», то ця документація не погоджується департаментом екології Львівської ОДА, де головою є Хом’як Мирослав Степанович. Для погодження потрібно, щоб розробка документації була здійснена в компанії «Центр ЛТД» (м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, кім. 12), а угоди по відходах були укладені з ПП «Ріал» (м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, 1А, кім. 9), ПП «Укрекокомресурси» (м. Львів, вул. Ак. Лазаренка, кім. 9). Ця позірна «зручність» для клієнта, коли все можна вирішити одразу на місці («три в одному») обходиться дуже дорого підприємцям. Щоб зрозуміти масштаби оборудок, варто навести хоча б перелік послуг, які надає «Центр ЛТД» (дані – з офіційного сайту http://center-ltd.lviv.ua):

- розробка паспортів відходів підприємства;

- розробка проектів лімітів на утворення та розміщення відходів;

- отримання дозволу д на утворення та розміщення небезпечних відходів;

- обґрунтування обсягів викидів забруднюючих речовин підприємств та отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

- розробка та реєстрація паспортів пилогазоочисного устаткування (ПГОУ);

- перевірка відповідності фактичних параметрів роботи установки очистки газу проектним (контроль ефективності роботи ПГОУ);

- проведення контролю за дотриманням встановлених нормативів гранично допустимих викидів;

- розробка пропозицій для виробництв по зменшенню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря;

- постанова на державний облік та зняття з державного обліку підприємств в галузі охорони атмосферного повітря.

- розробка та отримання дозволу на спец водокористування та розрахунок норм водоспоживання;

- розробка проектів нормативів гранично допустимих скидів;

- паспортизація очисних споруд для стічних вод на підприємстві;

- контроль ефективності очисних споруд;

- розробка, погодження, пролонгація проекту нормативів гранично допустимих скидів (ГДС);

- розробка поточних індивідуальних балансових норм водоспоживання та водовідведення;

- розробка нормативного розрахунку водоспоживання та водовідведення, збір за використання водних ресурсів – розрахунки.

Отже, для укладання угоди вищеназвані підприємства Хом`яка беруть передоплату не менше 1500 грн. за кожну, при тому відходи підприємства не передають. Інші підприємства, які працюють на цьому ринку, ставляться у невигідне становище, яке призводить до банкрутства. Злочинним чином ця ніша ринку монополізується тими, хто замість дбати про екологію, завдає їй непоправної шкоди. Бо підприємства, які уклали угоди із вищезазначеними фірмочками, ніякі відходи їм не передають. Страждає навколишнє середовище Львівщини, погіршується екологічна ситуація в регіоні, зате збагачується Хом`як і весь організований ним «трест». Бо інші компанії, що надають на Львівщині екологічні послуги, систематично пресуються екоінспекцією, якою керує кум Хом`яка і його підлеглий по роботі в податковій до 2004 р. вищезгадувааний Д. Штикало. При планових перевірках екоінспекція наполегливо та переконливо пропонує для позитивних результатів перевірки так само укладати угоди з вищенаведеними підприємствами.

ПП «Ріал» на Львівщині має монопольне право укладати угоди на проведення робіт з організації робіт по збору відпрацьованих масел, олив (постанова Кабміну №1221 від 17.12.2012) і за кожну літру нафтової оливи, що проходить через митницю, потрібно платити 80 коп. без ПДВ збору. ПП «Укрекокомресурси» аналогічним чином збирає гроші з незворотної тари при перетині товаром українського кордону.

Зачароване кільце безвиході для підприємців, які працюють на ринку промислових відходів, замикається. Міцні лещата «благого» хом`ячка з досвідом роботи у фіскальних органах, стискають бізнес дужче та дужче.

Немалу роль у цій злочинній схемі відіграють і такі особи як Ганна Башта (заступник директора департаменту екології), Володимир Гера (підполковник податкової міліції, координатор від Хом`яка). Свою роль у злочинних схемах, які завдають державі економічної шкоди у особливо великих розмірах, відігравали і такі працівники екологічної інспекції: колишній працівник ДПА у Львівській області Мощинська О.В., колишній працівник податкової м. Львова Челядин Р.В. (без оголошення конкурсу на заміщення вакантної посади переведено у відділ екологічного контролю за використанням і охороною земельних ресурсів, надр інспекції), колишній начальник митної служби Вітковський В. Ф. (начальник відділу міжрайонного екологічного контролю, без проведення конкурсу).

А про такі зловживання як добровільно-примусові перекази коштів підприємствами на «екологічні проекти» від видавництва «Престиж Медіа Інформ» вже й не пишемо. Це явно дрібниці – що там здати по 3-8 тисяч кожній фірмі…

Ще в 2011 році на керівників екологічних управління та інспекції пп. Хом’яка і Штикала підлеглі написали скаргу Президенту і Генпрокурору. Тобто, Віктору Януковичу та Віктору Пшонці. Колективна скарга стосувалася і того, що професійних працівників заміняють на угодних злочинній мафії, зокрема і тих, які працювали в податкових органах до 2004 року. «Складається враження, що замість систематичного підходу до вирішення проблем Львівщини у сфері охорони довкілля, нове керівництво управління та інспекції має на меті збільшити ці проблеми. Практично кожна нарада, прийняття звітів чи планів закінчується усними вказівками про необхідність закриття підприємств, про арешт їх рахунків, про необхідність порушення кримінальних справ проти керівників підприємств і т. д.», – йшлося у скарзі. А далі ще цікавіше: «Практично кожна нарада, прийняття звітів чи планів закінчується усними вказівками про необхідність закриття підприємств, про арешт їх рахунків, про необхідність порушення кримінальних справ проти керівників підприємств і т. д. Мабуть пан Штикало забув, що екологічна інспекція – це не податкова міліція, економічні злочини не розслідує, арешти на розрахункові рахунки підприємств не накладає. При цьому, що багато підприємств Львівщини вже на сьогодні не здійснюють виробничої діяльності, пан Штикало ставить завдання – знайти підстави, закрити підприємство».

Цілком зрозуміло, що в час режиму Януковича корупційна схема Хом`яка процвітала і тішилася безкарністю. Маємо надію, що нова влада в Україні зломить цій шкідливій для держави гідрі голову.

Об’єм викачування грошей з одного середнього підприємства за 2013 рік виглядає приблизно так.

Дозволи на розміщення відходів (5 видів – шини, люмінесцентні лампи, ТПВ, масла відпрацьовані, акумулятори) — за ціною 4000 грн.

Передоплати по угодах – за ціною приблизно 8000 грн.

Об’єм викачування грошей з однієї фури при перетині кордону з моторним маслом:

22т * 960 грн. з ПДВ = 21120 грн. з ПДВ

Об’єм викачування грошей з однієї фури при перетині кордону за пакувальні матеріали: 1500 грн. передоплата за угоду і по 300 грн. за кожну фуру.

Хом`як – шкідник, гризун, який нищить народне добро. Його треба знищувати, як і більшість гризунів. Це про хом`яка як тварину. А Мирослава Хом`яка треба однозначно піддати люстрації і заставити повернути державі, яка перебуває в економічній скруті, награбоване в часи режимів – кучмівсько-медведчуківського і януковичівського. Чи знову Хом`яку допоможе Медведчук-кум? Якщо ця людина і далі залишатиметься «при справах», а Держуправління та екоінспекцію у Львівській області не вичистять від цих шкідників, то довіра людей до нової влади впаде дуже швидко. Особливо підприємців, які сподіваються позбутися хом`яківського еко-зашморгу на шиї.

Олена Гора, для ”ОРД”

http://ord-ua.com/2014/03/04/lyustratsiya-homyachkiv-abo-hto-zahistit-pidpriyemtsiv-lvivschini/?lpage=1